Interaktywny „zegar Charlotty”

Od  czasu I Konferencji Pomorskiej nosiłam się z zamiarem wykonania dla Maksa zegara Charlotty. Taki zegar powinien mieć na cyferblacie liczby w grafice numiconu. Klocki takie kupiłam już dawno temu i mało je wykorzystywałam. Pomyślałam, że może przy okazji tego zegara zaczniemy bawić się numiconem.

Do realizacji mojego zamierzenia wykorzystałam blachę ( 60cm/40cm), do której przyczepiają się magnesy. Gdybym jej nie miała, pewnie kupiłabym tablicę magnetyczną. Oczywiście można zrobić wersję dekupażową wykorzystując taki zegar.

zegar1Ja kupiłam zegar DIY, za 27zł. 

Zeskanowałam klocki numiconu, które następnie zmniejszyłam, wydrukowałam i zafoliowałam.

zeg2Cyferblat podzieliłam na 12 części przy użyciu kątomierza.

zeg3Zrobiłam przymiarkę z klockami numiconu i wtedy postanowiłam je zmniejszyć!

zeg6Ponieważ zegar będzie musiał mieć zmienianą baterię, przykleiłam w środku cyferblatu koło z tkaniny, do którego doszyłam gumki. One trzymają mechanizm zegara.

zeg7Zafoliowałam sześć wycinków koła, żeby zegar był bardziej przejrzysty. Widać wtedy kiedy upływa pięć minut, lub godzina (w zależności od tego, którą wskazówkę obserwujemy).

Mam zamiar wykonać jeszcze sześć takich kawałków w ciemnym kolorze. Wtedy tarcza dzienna będzie żółta, a nocna – ciemno niebieska. Wszystkie części są zdejmowane, podklejone kawałeczkami taśmy magnetycznej.

zeg10Tu chwila prawdy, czy mechanizm zegara nie odpadnie, kiedy zegar wisi pionowo. Nie, nic nie odpadło…

zeg9Przed snem przyłożyłam do zegara PCS-y, z czynnościami, które Maks będzie w tych okolicach czasowych wykonywał.

zag11Taka była jego reakcja!

4 komentarze do “Interaktywny „zegar Charlotty”

 1. Aniu, jesteś niesamowita! No i mina Maksa – bezcenna:) Pan Arek mówił mi, że w Stanach są sklepy treningowe, które podają cenę normalną i w numikach. Ja jakoś nie czuję tematu, ale pewnie dlatego, że za mało go znam.
  Pozdrawiam serdecznie
  Karolina

  1. Cieszę się, że o tym zegarze dowiedziałam się na Waszej Konferencji. Traktuję go jako wejście w numicon z Maksem.
   Zaczęłam na obrazkach liczyć z nim zwierzęta i liczbę kładę w numiconie, na razie do sześciu ( pół cyfr z zegara)

 2. Jaka Ty jesteś zdolna Aniu. W życiu bym czegoś takiego nie wymyśliła. Maks, jakoś tak średnio zadowolony ;-). Chyba to mycie zębów mu nie pasowało, hehehe.

Możliwość komentowania została wyłączona.