Weekend z Mikołajem

Maksa weekend z Mikołajem zaczął się już w piątek, kiedy razem z innymi uczestnikami projektu „Ceramicznie –  Świątecznie” zaczął ubierać choinkę przed Ratuszem Żoliborz. Po uroczystym otwarciu burmistrz dzielnicy wręczył dzieciom upominki. Zdjęcia Fundacji Ogród Ceramiki.

 

pi2

Autorka projektu pani Dorota Gubiecka- Grosz częstuje dzieci cukierkami.

pi4

Uroczyste przecięcie wstęgi…

pi1

Wspólne pamiątkowe zdjęcie…

W sobotę, po zajęciach tanecznych u  Myszki Norki, pojechaliśmy na choinkę organizowaną przez Stowarzyszenie Bardziej Kochani w Teatrze Lalka. Tym razem widzieliśmy przedstawienie „Szopka Krakowska”.

tl1

Dzieci dostały mikołajowe czapki…

tl2

Maksowi bardzo podobało się przedstawienie. Aktorzy grali i śpiewali kolędy. Przedstawienie było i lalkowe i aktorskie i chociaż nie wszystkie treści pewnie dotarły do Maksa to jednak  przedstawienie bardzo go  wciągnęło.

Tradycyjnie  na scenie pojawił się anioł, diabeł i Mikołaj i zaprosili dzieci pod choinkę na rozdawanie prezentów ufundowanych przez stowarzyszenie…

 

tl3

Maks obejrzał dekoracje …

tl4

…i potem spotkał się z Mikołajem.

 

tl6

tl7

tl8

Maks podziękował i wróciliśmy do domu.

tl9

Czekamy, aż tata zapłaci za parking.

W niedzielę rano 6 grudnia Maks zszedł na śniadanie, a pod choinką adwentową czekał na niego prezent od Mikołaja!

mk1

mk2

Mikołaj przyniósł prezent Maksowi.

mk3

Co to za gra?

mk5

„Zgadnij Kto?”, ma cztery plansze  z postaciami do odgadywania.  Gra polega na zadawaniu pytań przeciwnikowi, który może tylko odpowiadać, „tak” lub 'nie”. zanim zagramy w te plansze postanowiłam wykonać własne , prostsze i utworzyć w mówiku katalog z pytaniami, które będzie zadawał Maks…

mk6

Dzisiaj w szkole dzieci mają poznać Laponię i spotkać się z Mikołajem…