Minął tydzień turnusu w Zaździerzu

Minął dziś tydzień jak jesteśmy na turnusie. Weekend jest zwykle mniej obłożony zajęciami, ale dwie koleżanki Maksa, Ada i Kinga, od rana podchodziły do drzwi, gdzie w tygodniu mają zajęcia i koniecznie chciały tam wejść! Maks natomiast najbardziej lubi zajęcia na basenie i zawsze przystaje przed wejściem na basen i pokazuje, że chciałby się wykąpać.

Maks dzisiaj miał zajęcia na basenie z Panem Mikołajem, potem logopedię i o 13:00 zajęcia grupowe na basenie. Czyli jedną trzecią zajęć jakie ma w tygodniu, gdy do czternastej ma bardzo napięty plan dnia. Mimo to, codziennie wychodzimy na spacer, najczęściej zaraz po śniadaniu.

Maks uczy się oddychać w wodzie

Maks wskoczył do basenu

Dzisiaj Stowarzyszenie Zakątek21 zorganizowało na turnusie zabawę mikołajkową. Był Mikołaj z wielkim worem i rozdawał prezenty. Kierownictwo ośrodka załatwiło wolontariuszy, którzy byli do dyspozycji dzieci. Starsze dzieci od razu z tego skorzystały. Maksio bardzo chciał śpiewać karaoke i osobiście dziękował (bez słów) Mikołajowi za przybycie. Bawiliśmy się wszyscy świetnie do samej kolacji.

W oczekiwaniu na pojawienie się Mikołaja Kuba śpiewa, a Maksio mu asystuje.

Dzieci czekają, aż Mikołaj je zaprosi …

Maksio na kolanach Mikołaja

W imieniu wszystkich dzieci Maksio czuł potrzebę podziękowania Mikołajowi

Trzeba wypróbować prezent od Mikołaja, który ofiarował Maksowi magiczną matę Aquadoodle, po której pisze się mazakiem wypełnionym wodą.