Hashitoxicosis

Wczoraj byliśmy u endokrynologa. Mieliśmy już wynik przeciwciał przeciw receptorom TSH= TRAb z soboty (10.08)= 28,6 IU/L.  Wynik dodatni jest już powyżej 2,0. Czyli krótko mówiąc dopóki są przeciwciała trzeba będzie brać metizol, ale dopiero wtedy, gdy Maks dojdzie do normy w poziomie TSH, czyli do około 2… Wynik witaminy D3 metabolitu 25(OH)=19,5ng/ml, poziom niewystarczający jest od 10-30ng/ml.

Po analizie przebiegu zachowania się tarczycy lekarz zdiagnozował chorobę jako Hashimoto toxicosis. Na stronach anglojęzycznych jest wiele artykułów na ten temat. Jest to choroba auto imunologiczna, którą charakteryzują cykliczne zmiany poziomu TSH od nadczynności poniżej 0,6 do niedoczynności powyżej 5,0. Chorzy z taką rozchwianą tarczycą opisują jakie zmiany obserwują  w organizmie nawet  w ciągu jednego dnia…

Analizując zachowanie Maksa  nad morzem, chodzenie spać po 18 i ogromne zmęczenie, a potem po przyjeździe spanie przy zapalonym świetle i ciągłe sprawdzanie czy siedzę obok niego gdy zasypiał i budzenie się z krzykiem jeśli mnie nie było obok. To wszystko oddaje jego samopoczucie przy makabrycznie rosnącym poziomie TSH. Oprócz tego przyrost wagi 3kg przez miesiąc.

Maks – 11.08 wziął 100mg eutyroksu.  I wtedy 12.08 TSH spadło do 123,6 mikroIU/ml. FT4=0,48ng/dl.

Od dziś ma brać 75. Jesteśmy już po pobraniu krwi na TSH i FT4 i zobaczymy jakie będą wyniki…

Po porannym ożywieniu Maksa i pobudce o 6, wygląda, że FT4 jest w normie, a TSH obstawiam w okolicach 10…

 

Jeden komentarz do “Hashitoxicosis

  1. Troszkę zaniżyłam TSH wynosił wtedy 28,9mikroIU/ml, ale FT4 było w normie 1,37ng/dl.
    Przy takich wynikach lekarz zdecydował, żeby podawać Maksowi 37,5 mikro grama eutyroxu

Możliwość komentowania została wyłączona.