Pierwsze miedzynarodowe sympozjum „Neurobiologiczne podstawy integracji sensorycznej – ujęcie interdyscyplinarne”

Sympozjum zorganizowało Polskiet Towarzystwo Terapeutów Integracji Sensorycznej, a gościem honorowym była prof. Winnie Dunn z Uniwersytetu w Kansas. symp1

Pani profesor Dunn (z prawej strony) przytoczyła koncepcję interwencji terapeutycznej wg. N. Pollocka z 2009 roku, która głosi m.in, że terapia integracji sensorycznej (w klasycznej postaci) powinna być sprawdzona pod kątem skuteczności. Należy pamiętać, że skuteczność terapii SI nie została nigdy w pełni potwierdzona. Profesor Dunn powiedziała, że w swoim wystąpieniu „wsadza kij w mrowisko”, ponieważ uważa , że terapia stosowana w gabinetach terapeutów w wymiarze 1 godziny tygodniowo nijak przekłada się na codzienność. To rodzice są tymi, na których powinna się koncentrować uwaga, powinni dostać wsparcie , żeby umieli pracować z dzieckiem w codziennych rutynowych zajęciach. Na slajdzie umieściła zdjęcie ojca, który huśta się z dzieckiem na huśtawce. Rodzice wiedzą najlepiej jakie zajęcia i aktywności są najbardziej atrakcyjne dla dziecka i powinni się w nie razem angażować, żeby wzmacniać więź. „Find ways to met sensory needs in everyday life” Jest to na pewno nowe spojrzenie, na które nie będzie u nas popytu. Terapia SI i rynek z nią związany to „złota żyła”…

symp2

Sala konferencyjna, na której odbywały się wykłady. 30 rzedów po 34 krzesła i wszystkie były dzisiaj zajęte!

symp3

Przerwa na kawę i herbatę.

symp4

Sala ze stoiskami księgarskimi i stoiskami ze sprzętem do integracji sensorycznej. Po środku stał stół szwedzki z lunch’em.

symp5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.