Turnus rehabilitacyjny w Ośrodku „Polanika”

W niedzielę, 20. sierpnia, przyjechaliśmy do Ośrodka Rehabilitacyjnego „Polanika” koło Kielc. Turnus organizowało Stowarzyszenie Zakątek 21, które uzyskało dofinansowanie z akcji prowadzonej przez TVP – „Reklama Dzieciom”.

W „Polanice” spotkaliśmy innych uczestników turnusu, których znamy z Forum Zakątek 21. Spotykamy się z nimi na turnusach i Zlotach Zakątka 21.

Polanika przywitała nas deszczem, więc integrowaliśmy się w sali zabaw, gdzie jest basen z kulkami i zjeżdżalnia. Po wizycie w gabinecie lekarskim wiedzieliśmy, że czeka nas w tygodniu 25 zajęć po pół godziny – indywidualnych i zbiorowych. Maks dostał codzienną indywidualną terapię zajęciową, terapię ręki (Hand Tutor), zajęcia na bieżni w odciążeniu, jedne zajęcia z terapii krzyżowo-czaszkowej, dwa spotkania z psychoterapeutą, codzienną hipoterapię oraz grupowe zajęcia na basenie.

Maks się zastanawia… Wejść czy nie wejść – oto jest pytanie.

Za nim korytarz do sal z zabiegami indywidualnymi po prawej stronie, a po lewej otwarte drzwi do pokoju lekarza albo  pielęgniarki.

Maks wchodzi do sali zabaw.

W tej sali są też obecni animatorzy czasu wolnego, którzy pomagają dzieciom ciekawie spędzić czas po i pomiędzy zajęciami rehabilitacyjnymi.

Schody prowadzące z głównego budynku ośrodka do domków mieszkalnych i widok na plac zabaw i wiatę.

  • Będzie co robić!

 

  • Moje łóżko w pokoju 8.2