Rehabilitacyjne „gadżety”

Proca bródkowa zwana też fungą

proca bok Widok z boku. proca tyl Widok z tyłu. procakapa Widok kapy bródkowej. Procę bródkowa robi się z płótna lnianego lub bawełnianego, które przed skrojeniem trzykrotnie pierzemy i suszymy, żeby się maksymalnie zbiegło.Najtrudniej dopasowuję się kapę bródkową.Ważne jest, żeby kapa nie zachodziła na różową część wargi dolnej i żeby była dobrze dopasowana do małej bródki dziecka. wykrój Wykrój czepca. 1- pasek czepca obejmujący głowę w najszerszym obwodzie; szerokość 3 cm zrobiony z podwójnie złożonego płótna 2,3- paski skrzyżowane na głowie o szerokości 3 cm 4 – prostokąt przyszyty do paska okrężnego(1), 5 – gumki ( przerywane linie) 6 – guziki wykroj1 Wykrój kapy bródkowej.Liniami przerywanymi zaznaczono zaszewki. Tak wyglądał Maksio we wrześniu 2007 Tak wyglądał Maksio w swojej procy bródkowej we wrześniu 2007 roku.

Piłki z przyssawkami, albo z kołnierzykami - thera bolly. Dobre ćwiczenia na terapię dłoni, chociaż Maks raczej miał terapię oralną, gdyż obgryzał kołnierzyki piłeczek i raczej nimi rzuca niż je ze sobą łączy.

Domowy wyciąg kamaszkowy. Okazuje się czasem, że rodzic , w pół godziny, MUSI stać się specjalistą. Jest to zdumiewający fakt, szczególnie dla owego rodzica. Kiedy zdjagnozowano u Maksa chorobę Perthesa, doktór z Lindleya podała nam nazwisko rehabilitantki z odziału i powiedziała, żebym się do niej udała w sprawie wyciągu kamaszkowego, który miałam zrobić sama w domu! Dostałam dwa kamaszki od różnych par, gdyż nie było dwóch takich samych w rozmiarze dla dziecka 3- letniego. Miałam uszyć dwa takie same, następnie w sklepie żeglarskim kupić dwa bloczki nieruchome, zainstalować je na oparciu łóżka i kupić dwa odważniki jednokilowe, którymi miały być obciążone nogi dziecka „obutego” w kamaszki. kamaszki1 Oto jeden z kamaszków.Zakłada się go dziecku na nóżkę powyżej kostki, dobrze zasznurowuje,przez dwie dolne tasiemki przewleka się sznurek, który przekłada się przez bloczek nieruchomy (zainstalowany na łóżku), a na końcu tego sznurka zawiesza odważnik 1kg.( ciężar obliczony na maszę mojego ówczesnego trzylatka.) Bardzo proste! kamaszki2 Tak wygląda kamaszek zasznurowany, na szczęście nie na nóżce mojego dziecka. Pani rehabilitantka uświadomiła mi, że mogą wystąpić przykurcze, że codziennie po wstaniu trzeba masować nóżki, ale nie wytłumaczyła mi jak to zrobić, żeby trzylatek leżał w łóżku nieruchomo, nie przekręcał się podczas snu i w ogóle dał sobie coś takiego założyć… Kupiliśmy łóżko z Ikei o wysokich bokach, przymierzaliśmy się do bloczków, szukałam porady u innych rehabilitantów, którzy jakoś nie mogli sobie wyobrazić tego prototypu w warunkach domowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>